پژوهشگر

این وبلاگ حاوی نوشته ها و یادداشتهای منتشره اینجانب در رسانه ها می باشد

پژوهشگر

این وبلاگ حاوی نوشته ها و یادداشتهای منتشره اینجانب در رسانه ها می باشد

اینجانب علی اکبری به عنوان محقق و پژوهشگر مطالبی را در رسانه ها و خبرگزاری ها منتشر می نمایم که سعی دارم آنها را در این وبلاگ قرار دهم.
برای دسترسی بهتر خوانندگان محترم به اصل یادداشت درخبرگزاری یا تارنمای انتشار دهنده، در ابتدای هر متن، ضمن درج تاریخ و نام تارنمای مربوطه، لینک مربوطه نیز قرار گرفته است .

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
پیوندهای روزانه

این مطلب در روزنامه کیهان 3دی ماه 1394 منتشر گردید.

شعارهای انتخاباتی، آن هم از نوع شعارهایی که در انتخاباتی از قبیل مجلس و ریاست جمهوری بیان می‌شود، زمزمه‌ای است که توسط جریانی خاص به طرق مختلف و در مجامع گوناگون، بیان می‌شود و وعده و وعیدهایی داده می‌شود که قطعا نه مجلس خبرگان چنین اختیاراتی را دارد و نه چنین وظیفه‌ای برای این مجلس در نظر گرفته شده است.

مجلس خبرگان رهبری، نهاد مقدسی است با جایگاه مشخص در میثاق ملی کشورمان که وظیفه‌ای بس خطیر بر عهده دارد. اعضای این مجلس عموما از قاطبه علما و صلحایی هستند که نام ایشان یادآور تقوا و عبودیت و بندگی ذات باری تعالی و تبعیت از اسلام ناب بوده است. نام این مجلس با بزرگانی چون مرحوم ‌آیت‌الله مشکینی و مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی عجین است که هرکدام اسوه فضیلت و تقوا بوده و ستارگانی از آسمان معرفت و حقیقت هستند. اصلا شأن و جایگاه این مجلس همین است و خبرگان ملت نشان داده‌اند که بی‌هیچ منت و توقعی، در جهت عمل به تکلیف در انتخابات این مجلس شرکت کرده و خود را برای بر دوش کشیدن این وظیفه، موظف می‌دانند و مردم کشورمان نیز بر همین اساس، بدون توجه به گفتار ناکثان و ناکسان، در انتخاب این بزرگان، تنها از باب انجام تکلیف بر سر صندوق‌های رای حاضر شده و از میان بزرگانی که خود را نامزد نموده‌اند، به تعداد قانونی، اسامی نفراتی را نگاشته و برگه رای را در صندوق می‌اندازند. در این مجلس حرفی از شعار و وعده انتخاباتی نیست و انتخابات خبرگان را باید یک انتخابات خاص و ویژه دانست. تمام این موارد یادآوری گردید تا به موضوعی که متاسفانه مدتی است از سوی دشمنان این نظام و مردم مطرح شده و بعضا از سوی کسانی که خودشان از سابقون این نظام و مجلس بوده‌اند، تکرار می‌شود، توجه ویژه‌ای نماییم. حرکتی که غفلت و بی‌توجهی نسبت به این تهدید، می‌تواند در آینده نظام، تبعات سهمگینی به همراه داشته باشد که البته ملت هوشیار و همیشه در صحنه کشورمان، قطعا اجازه این کار را نخواهند داد.
شعارهای انتخاباتی، آن هم از نوع شعارهایی که در انتخاباتی از قبیل مجلس و ریاست جمهوری بیان می‌شود، زمزمه‌ای است که توسط این جریان به طرق مختلف و در مجامع گوناگون، بیان می‌شود و وعده و وعیدهایی داده می‌شود که قطعا نه مجلس خبرگان چنین اختیاراتی را دارد و نه چنین وظیفه‌ای برای این مجلس در نظر گرفته شده است. این حرکت شوم، ‌تلاش دارد مجلس خبرگان را که محل وحدت، همدلی و هم‌زبانی ملت و علما بوده و به عنوان ستون مستحکمی برای نظام ایفای وظیفه نموده، به محل اختلاف و شبهه و تردید مبدل سازد و از این طریق، سنگری از جبهه نظام را تصرف نماید. بخش عمده‌ای از حملاتی که در ایام اخیر نسبت به شورای محترم نگهبان صورت گرفته از همین منظر قابل تفسیر است. حملاتی که تلاش دارد، شورای محترم نگهبان را در موضع انفعال  قرار داده و مسیر را برای نفوذ عناصر این حرکت شوم و اختلافی، هموار سازد. تدبیر رهبر کبیر و فرزانه ملت در ایجاد این جایگاه و نهاد مقدس قانونی و حمایت رهبر معظم انقلاب از این شورا و تاکید بر انجام وظیفه به نحو دقیق، صحیح و متقن، موهبت و نعمت و البته امانتی است که نصیب این شورا برای انجام این وظیفه خطیر شده است و امید ملت بر این است که این بار نیز شورای محترم نگهبان، این امتحان و آزمون را با موفقیت، سربلندی و سرافرازی پشت سر گذارد.

نظرات (۱)

  • علیرضا بیگدلی
  • خدا خودش رحم کند...
    ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
    شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
    <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
    تجدید کد امنیتی